LIGA ŠAMPIONA: Zvezda ispustila prvaka Evrope!

Crvena zvezda – Pro Reko 12:14 (3:6, 3:1, 4:3, 2:4)

Vaterpolisti Crvene zvezde, poraženi su od Pro Reka u 12. kolu B grupe Lige šampiona. Izabranici Dejana Savića, imali su egal meč, sve do poslednjeg perioda, kada je presudilo iskustvo gostiju.

Aktuelni šampion Evrope je bolje počeo duel.

Već u prvoj četvrtini, stekli su tri gola prednosti.

Domaćini su odlično reagovali u drugom periodu.

Dobili su ga sa 3:1, i imaju samo gol zaostatka za favorizovanim Italijanima na poluvremenu.

Crveno beli su nastavili u istom ritmu, i ubrzo stigli do izjednačenja.

Tako je protekla i treća četvrtina, koju je Zvezda takođe dobila, i bila veoma efikasna.

Ipak, italijanski tim je pojačao tempo u finišu.

Difulvio je ukrao loptu, a Gardašević napravio faul za isključenje.

Iskoristio je to Đakomo Kanela, i overio pobedu aktuelnog šampiona Starog kontinenta.

Crveno bele je predvodio Tankosić sa tri gola.

U ekipi Pro Reka, istakao se Zalanki sa četiri pogotka. Gol manje je dodao Eron Janger.

Italijani su već obezbedili završni turnir, dok će Zvezda završiti takmičenje u grupnoj fazi.

ATP MADRID: Kecmanović za sat vremena do drugog kola!

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo mastersa u Madridu. Savladao je kineskog takmičara Žižena Žanga sa 2:0....