LIGA ŠAMPIONA: Čelsi u drami predao krunu!

Real Madrid – Čelsi 2:3 (0:1)

Rodrigo 80′, Benzema 97′ – Maunt 15′, Ridiger 51′ , Verner 75′

Fudbaleri Čelsija, ostvarili su pirovu pobedu protiv Reala, i ostali bez šanse da brane titulu prvaka Evrope. Do 80. minuta su imali meč u svojim rukama.

Tada su stupili na scenu Rodrigo, koji je doneo produžetak, a potom i Karim Benzema, koji im je raspršio snove o odbrani trofeja.

Utakmica nije mogla bolje početi po Plavce, koji su poveli već u 15. minutu. Mejson Maunt je realizovao dodavanje Tima Vernera.

Gosti iz Londona, bili su potpuno nadmoćniji u prvom delu, i aktuelni prvak Evrope, ne namerava lako predati krunu.

Iskoristili su inicijativu i anulirali prednost Reala iz prvog meča. Mejson Maunt se ovaj put, u 51. minutu našao u ulozi asistenta Antoniju Ridigeru.

Plavci su postigli i treći gol preko Markosa Alonsa, ali je on poništen zbog igranja rukom koje mu je prethodilo.

Međutim, tim sa Stanford Bridža je ipak stigao do potpunog preokreta u 75. minutu, pogotkom Tima Vernera.

Slavlje im je trajalo samo pet minuta, kada je Rodrigo smanjio, i doneo rezultat koji meč vodi u produžetke. Tako je i ostalo.

Real je u sedmom minutu prvog nastavka smanjio na 3:2 preko Karima Benzeme. Žoržinjo je pred sam kraj produžetaka propustio kolosalnu šansu, šutiravši pored gola.

Real će u polufinalu igrati sa pobednikom dvomeča između Atletiko Madrida i Mančester Sitija.

Ludnica u Njujorku, trener File osuo paljbu po sudijama: Video je da sam tražio tajm-aut (VIDEO)

Pored meča u Denveru, gde je Džamal Marej postigao koš za pobedu Denvera protiv Lejkersa, ništa manje luda završnica...