ATP MADRID: Alkaraz srušio Nadala i zakazao meč sa Novakom

Mladi španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale Mastersa u Madridu pošto je savladao svog legendarnog sunarodnika Rafaela Nadala 2:1 u setovima (6:2, 1:6, 6:3).

Na taj način mladi Španac je zakazao meč sa prvi reketom sveta Novakom Đokovićem.

Alkaraz je neočekivano lako dobio prvi set, iako je na početku u, prva tri gema bilo tri brejka. Alkaraz je igrao napadački odlično i Nadal nije imao rešenja.

U drugom setu stariji Španac je počeo bolje, a onda je Alkaraz doživeo povredu zgloba koje se činila da će biti odlučujuća u meču. Posle pauze Nadal je osvojio 4 gema zaredom i došao do izjednačenja.

U trećem setu Alkaraz pravi brejk u četvrtom gemu koji je uspeo da sačuva i da ostvari kednu od najvećih pobeda u karijeri.

NOVI PRESEK: Srbija pala na FIFA rang listi

Fudbalska reprezentacija Srbije pala je za jedno mesto u odnosu na prethodni presek.  Na ovaj pad uticali su rezultati...