VATERPOLO LŠ: Zvezda se oprostila pobedom

Špandau – Crvena zvezda 11:12 (2:3, 3:3, 4:3, 2:3)

Vaterpolisti Crvene zvezde, savladali su u gostima Špandau u 14. kolu B grupe Lige šampiona. Čitav meč je bio neizvestan, i obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Presudio je pogodak gostiju u samom finišu

Crveno beli su poveli golom Gavrila Subotića. Sam početak, nije bio efikasan. Tankosić je Zvezdi doneo 2:0 u trećem minutu prve deonice.

Špandau je potom uspeo da smanji na 3:2. Potom su stigli do izjednačenja i nastavilo se u takvom ritmu.

Nemačka ekipa, stigla je do preokreta u drugoj deonici i povela 5:4. Zvezda je vratila vođstvo sa dva gola.

Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Dedović je u nastavku izjednačio rezultat. Potom je u redovima Zvezde isključen Smiljević zbog tri lične greške.

To domaćini koriste i ponovo vode, ovog puta sa 8:7. Crveno beli i dalje drže priključak.

Sa 9:9 se ušlo u poslednji period.

Gavril Subotić ga je svojim golom otvorio. Ušlo se potom u neizvesnu završnicu. Restović je Nemcima doneo izjednačenje na 44 sekunde do kraja.

Potom je u domaćem timu isključen Strelezkij, što je iskoristio Tankosić i na šest sekundi pre kraja doneo Zvezdi trijumf za kraj takmičenja.

Gavril Subotić je bio stopostotan i sa četiri gola predvodio Zvezdu. U timu Špandaua, istakao se Nikola Dedović sa tri gola bez promašaja.

Oba tima, izgubila su odavn sve šanse za plasman na završni turnir.

Bandović nakon plasmana u finale Kupa: Zaslužili smo!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu i plasirali se u finale Kupa Srbije. Trener Novosađana Božidar Bandović rekao...