Voždovac – Partizan 0:3 (0:2)

Rikardo (p.) 29′ 39′, Vujačić 66′

Voždovac: Krunić, Damnjanović, Lasickas, Mijailović (od 64′ Novaković), Pantović, Milojević, Purtić (od 64′ Ajdinović), Đurišić, Ćirković, Ivezić, Hajdin

Partizan: Stevanović, Saničanin, Vujačić, Urošević, Lutovac, Jojić (od 73′ Baždar), Zdjelar, Menig (od 62′ Jevtović), Natho, Terzić (od 62′ Jović), Gomeš (od 73′ Milovanović)

Fudbaleri Partizana, slavili su na gostovanju Voždovcu u 6. kolu plej ofa. Od početka do kraja, crno beli su diktirali ritam. Utakmica se igrala u večernjem terminu, jer je zbog dojave o bombi na TC Stadion, pomerena sa 16:30 za četiri sata kasnije.

Crno beli su poveli već u prvom minutu, ali je gol Rikarda poništen zbog ofsajda.

Bio je isti igrač ponovo u prilici, međutim, Krunić mu je odbranio udarac. Partizan je na startu uspostavio svoj ritam igre.

U 18. minutu, Voždovac je uputio prvi udarac u okvir gola. Šut Lasickasa je zaustavio Stevanović.

Kasnije je u 27. minutu dosuđen jedanaesterac za crno bele koji je realizovao Rikardo.

Time je prestigao učinak Mateje Kežmana, koji je u sezoni 1999/2000 postigao 35 golova za crno bele u sivm takmičenjima.

Fudaler sa Zelenortskih ostrva, promašio je potom u 31. minutu izglednu šansu.

Lasickas je opet bio u prilici ali je Stevanović bio priseban.

Nakon toga, Partizan je duplirao vođstvo. Gomeš je bio precizan iz novog penala.

U finišu poluvremena, Mijailović je pogodio stativu.

Na početku drugog poluvremena, Partizan nije stvorio nijednu priliku. Pokušao je Zdjelar da uposli Meniga, ali je dodavanje bilo kratko.

Ipak, Partizan je u 66. minutu postigao i treći gol. Strelac je bio defanzivac Igor Vujačić nakon kornera Jojića.

Potom je Rikardu ponovo poništen gol zbog ofsajda u 72. minutu. Holender je zatim pogodio stativu, a šut Milovanovića odbranio Krunić.

Do kraja meča, nije bilo promena.

Crno beli igraju u poslednjem kolu sa niškim Radničkim u subotu od 18. časova.

Moraće da navijaju za svog večerašnjeg rivala, koji u gostuje Crvenoj zvezdi zbog borbe za šampionsku titulu.

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...