LIGA EVROPE: Penal rulet odlučio, Ajntrahtu trofej!

Ajntraht – Glazgov Rendžers 1:1 (0:0)

Bore 69′ – Aribo 57′

Penali: 6:5

Fudbaleri Ajntrahta, osvojili su ovogodišnje izdanje Lige Evrope. U veoma uzbudljivom meču, slavili su posle penala protiv Glazgov Rendžersa.

Prvo uzbuđenje, viđeno je u 11. minutu. Daiči Kamada je bio sam pred Mekgregorom, ali je šutirao pravo u njega.

Tim iz Frankfurta je bio agilniji u prvom delu.

Kostić je dva puta bio neprecizan, a Rendžers je pokušao preko Ariboa.

Ajntraht je bio dominantan u ovom delu igre.

Rendžers je imao samo tri udarca naspram 11 nemačkog tima.

U nastavku, već je u 52. minutu bilo zanimljivih dešavanja.

Bore je pao u šesnaestercu Rendžersa, ali nakon gledanja VAR snimka nije dosuđen penal za Ajntraht.

Iako su bili podređeni tim, Rendžers je došao u vođstvo u 57. minutu preko Džoa Ariboa.

Posle desetak minuta, Ajntraht je uspeo da izjednači u 69. minutu.

Filip Kostić je upisao asistenciju za Rafaela Santos Borea.

Od tada, nije bilo izglednih šansi i meč je otišao u produžetak.

Prvi nastavak nije doneo veća uzbuđenja.

Već u drugom produžetku, na startu je Trap odbranio udarac Borne Barišića.

Nemački golman, uspeo je da zaustavi i šut Rajana Kenta pred sam kraj produžetaka.

Tako je omogućio svom timu šutiranje penala.

U prvoj seriji, Tavernije je bio precizan za Policajce. Precizan je bio i Lenc na drugoj strani.

Drugu seriju je golom otvorio Stiven Dejvis. Jednako siguran, bio je Ajdin Hrustić.

Skot Arfild je pogodio na početku treće serije. Uzvratio je potom Daiči Kamada.

Već u četvrtoj seriji, Eron Remzi je promašio kazneni udarac.

Prednost Ajntrahtu, doneo je naš Filip Kostić.

Potom je gol postigao Kemar Ruf, ali je Rafael Santos Bore doneo trofej timu iz Frankfurta.

Ovo im je druga evropska titula, pošto su ovo takmičenje već osvojili u sezoni 1979/1980

BIO POVEZIVAN SA EVROLIGAŠEM: Selektoru Nemačke stigla unosna ponuda

Košarkaši Nemačke prošlog leta postali su prvaci sveta pobedom u finalu protiv Srbije 83:77. Do trijumfa su stigli bez poraza...