Džikić posle poraza: Partizan je zasluženo u finalu

Košarkaši Budućnosti izgubili su u majstorici ABA lige od Partizana, rezultatom 101:77.

Nakon utakmice trener Budućnosti Aleksandar Džikić izneo je svoje utiske.

Partizan je zasluženo u finalu. Očekivao sam da ćemo igrati sa više hrabrosti i energije, ali se to nije desilo. Od samog starta smo ušli u Partizanov ritam, razigrala se bekovska linija, otvorio se prostor za visoke igrače, nismo bili dovoljno agresivni u odbrani, pa je na kraju utakmica završena, kako je završena. Voleo bih da smo odigrali bolje, jače i odlučnije, ali nam to nije pošlo za rukom,  rekao je Aleksandar Džikić i dodao:

-Partizan je tokom prvog poluvremena pogodio dosta teških šuteva, na taj način je dobio neophodnu sigurnost i samopouzdanje, mi smo napravili mnogo grešaka u drugoj četvrtini, kada je pitanje pobednika i rešeno. Rano je za priču o učinku tokom sezone. Ima razloga za zadovoljstvo i nazadovoljstvo, ali ima vremena za pomenutu priču.