SLS BARAŽ: Bezbolan poraz, Radnički ostaje superligaš

Radnički 1923 – Železničar Pančevo 0:1 (0:1)

Grgić 26′

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca, poraženi su od Železničara iz Pančeva u revanšu baraža za popunu Superlige Srbije. Ipak, ubedljivom pobedom u prvom susretu, izabranici Nenada Lalatovića će i dalje igrati u elitnom rangu srpskog fudbala.

Grgić je imao veliku šansu u 20. minutu, kada je oduzeo loptu Gajiću na gol-aut liniji, ali je ipak šutirao pored dalje stative.

Napadao je u ovom intervalu meča gostujući tim, nemajući šta da izgubi.

Umalo da promašaje gostiju Radnički kasni u 23. minutu, ali je Kostić skoro sa gol linije izbacio loptu.

Ipak, ofanzivna parija Železničara se isplatila i Zuvić je odlično uposlio Grgića, koji je určao u šesnaesterac i u 26. minutu zatresao mrežu domaćina, tako smanjivši sveukupni zaostatak iz prvog meča.

Zuvić umalo nije povisio na 2-0 u 33. minutu, posle snažnog udarca glavom nakon centaršuta sa desne strane Gigića, ali je lopta otišla preko gola.

Odmah na drugoj strani istakao se i golman Železničara mladen Živković. Posle akcije dvojice prekaljenih fudbalera Marka Mirića i Voja Ubiparipa, Živković je odbranio već viđen gol.

U završnici poluvremena golman Lukić je sprečio Grgića da postigne drugi svoj i timski gol, posle odlične akcije, pa je rezultat na Čika Dači na poluvremenu bio 0-1.

U drugom delu nije bilo mnogo prilika.

Pančevci su imali više udaraca koje nisu pretvorili u šanse.

Kragujevčani su lako sačuvali prednost iz prvog duela.

Drugi meč baraža, od 18:30 igraju Novi Pazar i IMT.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...