SANTARELI SREĆAN: Na korak smo od finalnog turnira

Odbojkašice Srbije, pobedile su sinoć Nemačku 3:1 u okviru Lige nacija.

Taj trijumf ih je dodatno približio završnom turniru.

Trener Danijele Santareli, bio je veoma zadovoljan nakon meča.

Ova pobeda nam je bila veoma bitna jer smo želeli na najbolji način da započnemo vikend u Kalgariju. Nemačka je tezak protivnik jer igraju veoma brzu i kvalitetnu odbojku, ali bio sam siguran da naš tim ima sposobnosti da trijumfuje. – rekao je zatim i dodavši.

Prvi set je bio veoma loš, mislim da nismo bili samouvereni. Posle toga je došlo do prishološke promene, zaigrali smo daleko bolje u odbrani, više smo se borili, imali smo pravi pristup i mislim da je prvi set bio neverovatan za nas. U trećem setu smo igrali uravnoteženo do 20. poena, a onda je ponovo došlo do promene. Potrudili smo se i osvojili smo bitne poene. Potom je nivo samopouzdanja porastao, ali mislim da smo se na 16:6 previše opustili. Ipak, odbrana je bila dobra u finišu seta i sada smo na korak od finalnog turnira. – zaključio je Santareli.

Na turniru u kanadskom Kalgariju, sledeći rival Srbije je selekcija SAD.

Taj meč se igra u noći između četvrtka i petka od 4 časa po našem vremenu.

Srbija u ovom trenutku zauzima šesto mesto na tabeli.

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...