LIGA NACIJA: Srbija rutinski protiv Japana, poznat protivnik u četvrtfinalu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije trijumfalno je završila turnir A grupe treće sedmice ovogodišnje Lige nacija u Kalgariju, pošto je savladala Japan 3:1, po setovima 22:25, 25:20, 25:19 i 25:22, posle 110 minuta igre.

Japan je pravio problem samo u prvom setu, da bi u preostala tri Srbija rutinski došla do trijumfa.

Katarina Lazović je bila najefikasnija sa 20 osvojenih poena, a pratile su je Maja Aleksić sa 18 i Jovana Stevanović sa 13.

Srbija će u četvrtfinalu Lige nacija u Ankari igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, koje će ligaški deo takmičenja završiti na prvom mestu. Ipak, tu prvu poziciju prilikom određivanja parova četvrtfinala preuzeće Turska, domaćin turnira, pa će Srbija, sedma na tabeli, u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane selekcije, odnosno SAD.

Na Finalnom turniru će igrati osam reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala.

Finalni turnir u konkurenciji odbojkašica biće odigran od 13. do 17. jula.

HOĆE LI IGRATI VEČERAS: Zek Ledej odradio trening sa ekipom

Šampion ABA lige Partizan, večeras igra veoma važnu utakmicu u Evroligi, a protivnik mu je Olimpijakos. Meč je na programu...