Crvena zvezda – Radnički Niš 4:0 (3:0)

Katai (p.) 3′ , Kangva 25′, Pavkov 31′ , Bukari 47′

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić (od 81′ Leković), Eraković, Dragović, Rodić, Kanga, Kangva, Bukari (od 71′ Mustafa), Ivanić (od 81′ Stanković), Katai (od 81′ Lučić), Pavkov (od 71′ Sanogo)

Radnički Niš: Drobnjak, Aksentijević, Tolordava, Mlađović, Jovičić, Pejović, Mićibući (od 46′ Marjanović) , Dimić, Mitrović, Jovanović (od 58′ Tomić), Petrov (od 58′ Štulić)

Fudbaleri Crvene zvezde, trijumfovali su protiv Radničkog iz Niša na startu nove sezone. Branilac titule, utakmicu je rešio već u prvom poluvremenu.

Počelo je veoma interesantno, jer je Zvezda već u 12 sekundi umalo dobila penal.

Katai je fauliran na rubu šesnaesterca, ali je dosuđen slobodan udarac.

Koji minut kasnije, crveno beli su ipak dobili jedanaesterac, koji je realizovao Katai za vođstvo.

Potom je u nekoliko minuta bilo veoma burno na obe strane.

Bukarijev šut je bio zaustavljen. Izgledne prilike, imale su i Nišlije.

Petrov je dva puta pogodio stativu, dok Mitrović nije imao snage da dovrši kontra napad. Imali su još jednu šansu, koju nisu iskoristili.

Ivanić je potom u 23. minutu pogodio prečku. Bukari kasnije nije uspeo da uputi centaršut nakon odbitka.

Međutim, Zvezda u 25. minutu duplira prednost, kaznivši propuštene šanse gostiju. Strelac je bio debitant Kings Kangva. Iskoristio je odlično proigravane raspoloženog Ivanića.

Izabranici Dejana Stankovića, ubrzo su došli i do trećeg dola. Bivši igrač Meraklija, Milan Pavkov je bio strelac u 31. minutu.

Posle tog vođstva, Ivanić je opet u 43. minutu pogodio prečku.

Odmah na startu nastavka, bilo je 4:0 za Zvezdu. U strelce se upisao i drugi novajlija Osman Bukari. Ivanić je zabeležio i drugu asistenciju.

Nije se dugo čekalo, a već je pao i peti gol, ali je pomenuti Bukari bio u ofsajdu nakon dodavanja Kataija.

Do kraja meča, nije bilo većih uzbuđenja.

Crvena zvezda je i u narednom kolu domaćin, ovog puta ekipi Kolubare.