LŠ: Benfika i Viktorija u grupnoj fazi

Pored Makabija iz Haife, koji je nažalost bio bolji u dvomeču od Crvene zvezde, u grupnu fazu Lige šampiona večeras su plasman izborili još i lisabonska Benfika i Viktorija Plzenj.

Benfika je ubedljivo slavila na svom terenu protiv Dinama iz Kijeva sa 3-0, tako se nadovezavši na prednost od 2-0 iz prvog susreta.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu, posle golova Otamendija, Rafe Silve i Neresa.

Mnogo više neizvesnosti viđeno je u Češkoj, gde je Viktorija posle preokreta slavila pobedu nad Karabagom i plasman u elitno takmičenje.

Vodio je tim iz Azerbejdžana na poluvremenu golom Filipa Ozobića u 38. minutu, ali je u drugom delu usledio preokret.

Prvo je u 58. minutu Jan Kopic poravnao rezultat, dok je za pobedu zaslužan bio Jan Kliment, zahvaljujući golu u 73. minutu.

BILI NADOMAK KAPITALNOG BREJKA: Gostuje Zvezda, SC pušta karte u prodaju

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobedili su Studentski centar u prvom meču četvrtfinala ABA lige. Nisu do trijumfa došli lako, već...