SVETSKO PRVENSTVO: Srbija bolja od Bugarske u dramatičnom meču!

Srbija – Bugarska 3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

Odbojkašice Srbije, pobedile su Bugarsku posle pet setova na Svetskom prvenstvu. Branilac titule je imao zaostatak, ali je uspeo da ga naoknadi za drugi trijumf uprkos greškama.

Bugarke su na startu susreta povele sa 4:2. Srbija kasnije vezuje pet poena za vođstvo 8:6. Tokom seta su održavale Srpkinje maksimalnih +4. Zadržale su razliku i povele, iako je Bugarska zapretila kada je prišla na 19:17.

I u drugom setu su Bugarke imale +2 na početku, a Srbija to stizala. Sredinom seta su rivalke stigle takođe do +2 na 16:14. Uspele su da uzvrate i izjednače na 1:1 u setovima.

Nastavile su sa dobrom igrom i na startu trećeg seta imajući minimalnu prednost. Uz dosta napora, Srbija je uspela da povede 10:9. Vodile su i 15:13, ali je Bugarska napravila seriju 7:2. Srbija sa 4:1 uzvraća i izjednačuje na 21:21. Ni to nije bilo dovoljno, i Bugarska potpuno preokreće tok susreta sa oduzevši Srbiji i drugi set.

Izabranice Danijelea Santarelija su u četvrtom setu stigle do prednosti 10:7. Brzo su je ispustile i dozvolile protivnicama da uđu u egal 10:10. Preokret za preokretom su se nastavili, pa je Srbija stigla do 14:11. Stigle su naše dame i do +5 kada su povele 17:12.

U finišu seta, Bugarska stiže na samo -2 i to na 23:21 u korist naših igračica. Ipak, Srbija je uspela da izbori taj brejk.

Počele su ga odlično sa 5:0. Rutinski su kasnije privele susret kraju. Bjanka Buša je dominirala sa 26 poena, a Tijana Bošković je dodala 22. Kod Bugarki se istakla Silvana Čauševa sa 18 poena dok je poen manje imala Elica Vasiljeva Atanasijević.

Srbija za tri dana igra naredni meč protiv Nemačke od 16 časova u Lođu.

ZNA ŠTA MU JE PRIORITET: Poznato vraća li se Radonjić na Marakanu

Fudbaleri Crvene zvezde večeras u plej-ofu Superlige gostuju Vojvodini. Stekli su 10 bodova prednosti u odnosu na Partizan i pred...