Đirona namučila Real i odnela bod sa Santiago Bernabea! (VIDEO)

U 12. kolu španske La Lige, fudbaleri Real Madrida i Đirone odigrali su nerešeno 1:1.

Nakon ovog remija, Barselona je prišla Realu na samo bod zaostatka na tabeli.

Dugo je Đirona mučila ekipu Reala, koja jeste bila bolji rival, imala je i prilike, ali ih nije koristila. Imali su i jedni i drugi mnoštvo šansi, u 24. minutu domaći su pogodili stativu, učinio je to tada Rodrigo.

Đirona je imala priliku preko Fernandesa u 20. i Jangela Erere u 39. minutu, tada je sprečka spasila Real da na odmor ne ode u minusu. Međutim, Real je u 70. minutu uspeo da zatrese mrežu gostiju,  Fede Valverde je poslužio Vinisijusa Žuniora koji je pogodio za 1:0.

U 79. minutu je dosuđen penal za goste, jer je Asensio igrao rukom.

Kristijan Stuani je bio precizanza 1:1. U 90. minutu e Realu poništen gol zbog ofsajda, Toni Kros je dobio drugi žuti karton nakon čega je domaći tim ostao sa deset igrača.

Ipak do kraja meča nije bilo uzbuđenja i rezultat je bio 1:1.