PREMIJER LIGA: Siti u finišu do trijumfa, goleada pripala Lidsu, Brajton sanja Evropu (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija slavili su uz dosta muke na svom terenu protiv Fulama sa 2:1 u 15. kolu Premijer lige.

Poveli su u 17. minutu golom Hulijana Alvareza a u 26. ostali bez Žoao Kansela koji je dobio direktan crveni karton.

Pereira je iz penala doneo izjednačenje. Sve dileme otklonio je najbolji strelac Građana Erling Haland golom iz penala u petom minutu nadoknade meča. Prethodno mu je jedan gol poništen.

Na ovom meču nije igrao Aleksandar Mitrović a bio je i van protokola.

Siit je sada za bod ispred Arsenala na čelu tabele a Fulam na osmoj poziciji.

Lids je napravio neverovatan preokret protiv Bornmuta i pobedio sa 4:3.

Vodili su već od 3. minuta i gola Rodriga iz penala.

Trešnjice su ponom preokrenule i stekle velikih 3:1. Već do 20. minuta bilo je 2:1 za Bornmut preko Tavernijea i Bilinga. Solanke je povisio na treći gol u 48. minutu.

Zatim su za Lids pogodili Grinvud i Kuper a trijumf doneo Samervil kao i protiv Liverpula. Lids je sada vezao dva trijumfa za 12 poziciju a Bornmut je na 15. mestu.

Nakon Čelsija, Brajton je bio bolji na gostovanju Vulverhemptonu sa 3:2. Bivši fudbaler Liverpula Adam Lalana doneo je vođstvo u 10. minutu.

Vulfsi odmah izjednačuju u 12. preko Gedeša a preokreću nakon realizovanog penala Neveša u 35. minutu.

Mitomi je VAR potvrdio pogodak za 2:2 do poluvremena. Brajtonu je trijumf u 83. minutu doneo Paskal Gros.

Brajton i dalje juri mesto koje vodi u evrokupove dok je Vulverhempton u zoni ispadanja.

Real nemilosrdan protiv Baskonije na startu plejofa, Marinković solidan (VIDEO)

Košarkaši madridskog Reala savladali su u svom Vizink centru Baskoniju sa 90-74, u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige. Aktuelni šampion...