BUNDESLIGA: Bajern postavlja stvari na svoje mesto, poraz Dortmunda

Fudbaleri Bajerna su sa 6:1 savladali Verder i sada su se učvrstili na prvom mestu Bundeslige.

Poveo je Bajern golom Musiale u 6. minutu, četiri minuta kasnije Jung je izjednačio.

Mogao je Bajern do prednosti u 16. minutu, ali je Čupo Moting bio neprecizan iz penala, da bi od 22. do 28. minuta bavarska mašinerija čak tzri puta zatresla mrežu Verdera. Dva gola postigao je Gnabri, jedan Gorecka za ubedljivih 4:1 posle prvog poluvremena. U nastavku je Bajern malo ukočio, ali je u finišu ponovo pojačao gas pa je za dva minuta postigao dva gola. Prvo je Gnabri u 82. minutu stigao do het-trika, da bi dva minuta kasnije Matjas Tel postavio konačnih 6:1.

Bajern je sada prvi sa 31 bodom, Verder je sedmi sa 10 bodova manje.

Borusija Dortmund je poražena na gostovanju Volfsburgu. Poveli su “vukovi” već u 6. minutu golom van de vena, a u drugom minutu nadoknade Nmeka je postavio konačnih 2:0.

Volfsburg je osmi sa 20 bodova, Borusija je na četvrtom mestu sa 5 bodova više.

Volfsburg – Dortmund 2:0 (1:0)

(van de Ven 6, Nmeka 90+2)

Bajern – Verder 6:1 (4:1)

(Musiala 6, Gnabri 22, 28, 82, Gorecka 26, Tel 84 – Jung 10)

Bohum – B. Menhengladbah 2:1 (2:0)

(Antvi Ađei 9, Hofman 12 – Plea 62)

Štutgart – Herta 2:1 (1:1)

(Žirasi 3, Mavropanos 90+8 – Lukebakio 19)

PRE POLUFINALA SA BORUSIJOM: Potpisan petogodišnji ugovor u Parizu!

Fudbaleri PSŽ-a izvesno će osvojiti titulu u šampionatu Francuske. Očekuje ih i dvomeč polufinala Lige šampiona protiv Borusije Dortmund. Da se...