Još jedan trofej za Partizan: Crno-beli osvojili Kup Srbije

Odbojkaši Partizana su u finalu Kupa Srbije savladali Vojvodinu rezultatom 3:2 (21:25, 25:22, 18:25, 25:19, 15:7). Ovo je deveti trofej Kupa koji su osvojili crno-beli.

Vojvodina je dva puta vodila, ali crno-beli su bili bolji u trenucima odluke. Prva dva seta su protekla u ravnopravnoj borbi, prvi je dobila Vojvodina, a drugi Partizan. Treći set dobio je tim iz Novog Sada, međutim Partizan je mnogo bolje ušao u četvrti set i bio ubedljiv – 25:19.

Partizan je dominirao u petom setu, a igrač odluke bio je mladi Aleksa Mandić, koji je na servisu nanizao 5 poena.

Do trofeja Partizan je predvodio Milija Mrdak sa 20 poena, dok se kod Novosađana istakao Radoslav Parapunov sa 15 poena.

Drugi trofej ove sezone osvojili su crno-beli, pošto su na početku slavili u Superkupu takođe protiv Vojvodine.

OGROMAN PROBLEM ZA VICEŠAMPIONA: Majami bez ključnog igrača, nepoznata dužina pauze!

Košarkaši Majamija u izgubili su od Filadelfije u plej-inu. Imaju još jednu priliku za plasman u doigravanje. Protiv Čikaga odlučiće...