EP, KVALIFIKACIJE: Petarda Švajcaraca na Karađorđu, Škoti ubedljivi uz dva gola igrača Junajteda (VIDEO)

U ranijem terminu danas su odigrane četiri utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu.

Iako naša reprezentacija igra tek za dva dana sledeću utakmicu, i danas se igralo u Srbiji, pošto je Belorusija kao domaćin igrala u Novom Sadu na stadionu “Karađorđe” u okviru grupe I. I nije se dobro provela. Poražena je od Švajcarske sa 5-0.

Već na poluvremenu je uz het-trik Renata Stefena Švajcarska vodila sa 3-0, posle golova u 4, 17. i 29. minutu.

U 62. minutu je na 4-0 povisio Granit Džaka, a samo tri minuta kasnije konačan rezultat postavio Zeki Amdouni.

U okviru iste grupe su remizirali Izrael i tzv. Kosovo.

Škotska je u grupi A u Glazgovu takođe bila ubedljiva i sa 3-0 savladala Kipar.

Na poluvremenu je imala minimalnu prednost posle gola Džona Megina iz Aston Vile u 21. minutu. U samoj završnici je dva brza gola postigao igrač Mančester Junajteda Skot Mektomini, u 87. i trećem minutu zaustavnog vremena, i tako postavio konačan rezultat.

Turska je iz Jermenije ponela sva tri boda u utakmici odigranoj u okviru D grupe, posle pobede od 2-1.

Jermeni su poveli već u 10. minutu autogolom Kabaka, ali je u 35. minutu izjednačio Orjan Kokču. Preokret i pobedu je doneo Kerem Akturkoglu u 64. minutu.

IAKO JE PORAŽEN: Gaske ušao u odabrano društvo!

Francuski teniser Rišar Gaske (37) izgubio je na startu Mastersa u Madridu. Nakon dva seta bio je bolji Italijan Lorenco...