F8 LIGE ŠAMPIONA: Srušen Olimpijakos, Novi Beograd zakazao polufinale sa Barselonetom!

Vaterpolisti Novog Beograda plasirali su se u polufinale vaterpolo Lige šampiona. Oni su kao domaćini završnog turnira bili bolji od Olimpijakosa sa 13:11.

Tek nakon tri minuta igre postignut je prvi gol. Novi Beograd je poveo preko Perkovića nakon iskorišćene situacije sa igračem više.

Marton Vamoš donosi izjednačenje. Vučinić i Vlahopulos odlepili su domaćine turnira na 3:1.

Novi Beograd je sa +2 završio prvu četvrtinu.

Granados je u drugoj uvećao na 5:2. Olimpijakos se vratio i smanjio na 5:4. Pomenuti Španac odbio je nalet grčke ekipe.

Olimpijakos je sa dva gola u finišu poluvremena izjednačio na 6:6 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drašović je postigao prvi gol u trećem periodu. Granados je potom povisio na 8:6 u trećem periodu za izabranike Živka Gocića. Sa 9:7 za Novi Beograd, išlo se na odmor pred četvrtu četvrtinu.

Na njenom početku, Rašović je povisio na 10:7. U efikasnom poslednjem periodu, Novi Beograd je održavao +3. To je bilo dovoljno za trijumf.

U borbi za finale Novi Beograd će igrati sa Barselonetom koja je izbacila Jug.

Novi Beograd – Olimpijakos (4:2, 2:4, 3:1, 4:4)