SVETSKI PRVAK NEPREPOZNATLJIV: Gvideti niže poraze, Srbija nemoćna protiv Poljakinja!

Odbojkašice Srbije doživele su i treći poraz na turniru Lige nacija u Antaliji. One su danas sa 3:0 izgubile od Poljske. Ovoga puta nisu uspele da osvoje ni set i nastavile su sa lošim izdanjima.

Poljakinje su od početka nametnule svoj ritam. Srbija je pokušavala da se rivalkama približi u prvom setu. Tada je protivnik serijom 4:0 otišao na +9 i lako rešio set u svoju korist.

Izabranice Đovanija Gvidetija krenule su sa 3:0 u drugi set. Brzo je Poljska to anulirala i preokrenula. Potom su stigle i do 9:6.

Bile su Poljakinje u vođstvu i tokom tog dela igre. Samo je Srbija u finišu prišla na -2 (22:20). To je bilo kratkog daha i protivnik je poveo 2:0.

Srbija sredinom trećeg seta uspeva da stekne prednost. Povele su naše dame sa 14:9 posle serije 4:0.

Do kraja su vodile tešku borbu da zadrže prednost i smanje zaostatak u setovima. U tome nisu uspele i protivnik je slavio maksimalnim rezultatom.

Stisjak je predvodila Poljsku sa 20 poena. Aleksandra Uzelac imala je 12 u timu Srbije.

Naš tim sutra od 16 časova igra sa Kanadom.

Srbija – Poljska 0:3 (18:25, 22:25, 28:30)

Mladi košarkaš Partizana se prijavio za NBA draft!

NBA draft će se u Srbiji ove godine pratiti sa posebnom pažnjom, pošto se očekuje da plejmejker Crvene zvezde...