Kangva golom doprineo ubedljivoj pobedi protiv izvesnog pojačanja Zvezde! (VIDEO)

U direktnom okršaju za prvo mesto na tabeli, u sklopu grupe H kvalifikacija za Kup afričkih nacija Zambija je dočekala Obalu Slonovače. I pobedila – veoma ubedljivo sa 3-0.

Poslednji gol za Zambiju je postigao prvotimac Crvene zvezde Kings Kangva u 55. minutu. On se našao na pravom mestu i u pravo vreme, kako bi samo prosledio loptu u gol, nakon što ga je golman protivničkog tima nakratko spasao posle odlične akcije domaćih.

To je bio pravi nokdaun, pošto je samo sedam minuta pre toga na 2-0 povisio fudbaler Lestera Patson Daka. Na poluvremenu je Zambija vodila zahvaljujući autogolu Serža Orijea u 31. minutu.

Kangva je bio na terenu skoro čitavu utakmicu, pošto je izašao tek u 4. minutu zaustavnog vremena. Sa druge strane je do 62. minuta igrao, gotovo izvesno još jedan novi fudbaler Crvene zvezde Žan-Filip Kraso.

Zambija je tako sada zauzela lidersku poziciju u grupi sa 12 bodova i ima dva više od današnjeg protivnika.

Cela Srbija moći će da gleda derbi! Zvezda na pragu titule, Sferopulos nadomak istorijskog dostignuća

Večeras od 20.30 igra se treća utakmica finalne serije ABA lige između Partizana i Crvene zvezde, koja bi mogla...