VIMBLDON: Prvi nosilac preskočio jednog Francuza, čeka ga drugi

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u drugo kolo Vimbldona. On je sa 3:0 pobedio Francuza Žeremija Šardija.

Po setovima 6:0, 6:2, 7:5

Prvi igrač sveta je furiozno prošao kroz prvi set. Bio je siguran na svom servisu uz napravljena tri brejka.

Šardi se upisao na semafor tek u trećem gemu drugog seta. Alkarazu je za 2:0 u setovima bio potreban brejk manje nego u prvom delu igre.

U trećem setu, Šardi je prvi uspeo da napravi brejk u šestom gemu i povede 4:2. To je bilo kratkog daha jer je Španac odmah uzvratio. Potom je Alkaraz na 5:5 napravio još jedan brejk.

To je bilo dovoljno za trijumf i plasman dalje.

U drugoj rundi, Alkaraz će igrati protiv još jednog Francuza. Protivnik će mu biti pobednik meča Miler – Rinderkneš.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...