NIŠTA OD FINALA: Grčka prejaka za Srbiju!

Vaterpolisti Srbije, izgubili su od Grčke u polufinalu Svetskog prvenstva u Fukuoki sa 13:7 . Dve veoma slabe četvrtine, koštale su delfine borbe za zlato.

Po četvrtinama (2:3, 0:3; 3:3, 2:4)

Naš tim je postigao prvi gol na utakmici. Nikola Jakšić je iskoristio kontranapad nakon odbrane Mitrovića.

Odmah je protivnik uzvratio a potom i preokrenuo na 2:1 pogotkom Kakarisa.

Grčka je prvu četvrtinu dobila sa golom viška.

Odmah na startu drugog perioda su se Heleni odlepili na 4:2. Potom su otišli Grci na +3 (5:2). Nastavili su sa golgeterskom serijom za ogromnih 6:2.

Nisu se tu zaustavili i početkom treće četvrtine poveli su 7:2. Tek na sredini trećeg perioda Srbija postiže treći gol a potom i četvrti pokušavajući da stigne rezultat. U ovom delu igre su ekipe obostrano bile efikasne. Sa +4 (9:5) Grci ulaze u poslednji period.

U poslednjoj četvrtini otišli su na 10:5 posle prvog gola u tom delu igre. Boljim početkom su stigli do maksimalih +6 grčki reprezentativci. Tek na sredini četvrte četvrtine Srbija postiže šesti pogodak. Protivnik je samo privodio meč kraju održavajući vođstvo.

Grčka je tako obezbedila olimpijsku vizu za Pariz 2024. dok Srbija mora težim putem do toga.

Za bronzano odličje, Srbija će se boriti sa poraženim iz drugog polufinala između Španije i Mađarske.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...