BUNDESLIGA: Lever srušio Lajpcig, goleada u Augzburgu, petarda Štutgarta! (VIDEO)

Danas su se igrali i drugi mečevi prvog kola Bundeslige posle otvaranja Bajerna i Verdera.

Fudbaleri Bajera savladali su Lajpcig sa 3:2 na svom terenu.

Domaćin iz Leverkuzena imao je veći posed lopte, a manje šuteva u gol od osvajača Superkupa Nemačke.

Međutim, poveli su u 24. minutu golom Frimponga. Potom je Džonatan Ta u 35. povisio na 2:0.

Pet minuta kasnije je zaostatak prepolovio Dani Olmo. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Potom je u nastavku Lever povisio na 3:1 golom Florijana Virca u 64. minutu.

Debitantski gol u Bundesligi postigao je Luis Openda i u 71. minutu smanjio na 3:2. To je bio konačan rezultat meča.

Volfsburg je rutinski sa 2:0 pobedio novog prvoligaša Hajdenhajm.

Domaćin je protiv novog prvoligaša rano poveo. U 6. minutu strelac je bio Danac Jonas Vind.

Uspeli su da dupliraju prednost. Ponovo je u glavnoj ulozi bio Vind u 27. minutu. To je bila i prednost domaćina posle prvih 45 minuta.

Drugo poluvreme proteklo je bez golova i u privođenju kraju utakmice za domaćine.

Augzburg i Borusija Menhengladbah odigrali su 4:4.

Prvo poluvreme meča donelo je čak šest golova. Menš je vodio 2:0 golovima Itakure i Cvančare.

Prepolovio je to Rehbečaj a na 3:1 povisio Ngomu. Onda Bauer i Mihels uspevaju da izjednače na 3:3 u roku od 6 minuta računajući i nadoknadu poluvremena.

Na novi gol se čekalo sve do 76. minuta i gola Rubena Vargasa za 4:3 Augzburga. Ipak, Menš je uspeo da stigne do boda u sedmom minutu nadoknade penalom Čvančare.

Štutgart je bio veoma raspoložen i sa 5:0 pobedio Bohum. Dva gola su viđena u prvom, a tri u drugom od tima koji je izbacio HSV u baražu za opstanak.

Rezultati:

Hofenhajm – Frajburg 1:2 (0:2)

UZBUNA U CRNO-BELOM TABORU: Hitan sastanak u Partizanu!?

Nakon poraza od TSC-a 2:1 u 32. kolu Superlige Srbije sastaće se Upravni odbor FK Partizan, javlja MaxBet Sport.  Kako javlja...