IZ HRVATSKE BESNI: Sudija je morao da svira kraj posle odbrane Livakovića!

Fudbaleri Dinama iz Zagreba nisu uspeli da se plasiraju u plej – of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Imali su trijumf u džepu ali su remizirali 2:2 protiv AEK-a golom Domagoja Vide iz penala u nadoknadi utakmice.

Međutim, u tamošnjoj javnosti se pojavila tvrdnja da su sudije oštetile Zagrepčane pre gola hrvatskog reprezentativca.

Hrvatski reprezentativac u drami spustio rampu Dinamu na učešće u Ligi šampiona! (VIDEO)

U pet minuta nadoknade, norveški arbitar je meč produžio još malo i po isteku predviđenog vremena. Tada je nakon konsultacije sa VAR sobom dosuđen jedanaesterac za Atinjane.

Portal Index.hr kontaktirao je jednog sudijskog eksperta kojeg nisu imenovali. On je objasnio da je sudija morao da svira kraj nakon odbrane Livakovića, a prošlo je i još četiri minuta više od predviđene nadoknade dok su trajale konsultacije.

Ovaj sudija kaže da Vida nije prerano ušao u kazneni prostor pre gola, ali da je sam čin odbrane trebalo biti kraj. On je aludirao na IFAB pravila gde se u ovakvom slučaju gleda efekat udarca.

AEK će za ulazak u LŠ igrati sa Antverpenom a Dinamo u plej-ofu za Ligu Evrope protiv praške Sparte.