POSLE MNOGO MUKA: Srpkinje igraju za Evropsko zlato!

Odbojkašice Srbije, boriće se za novu titulu prvaka Evrope. U veoma interesantnom meču, danas je savladana Holandija sa 3:1 koja se pokazala kao vrlo žilav rival. Biće to njihovo šesto finale u istoriji a treće uzastopno od 2017. godine.

Po setovima (25:21, 15:25, 25:22, 25:21)

Naš tim je poenima otvorio susret. Krenulo je izjednačeno na obe strane u prvih 6 poena. Naš tim je uspeo da se odvoji na 10:8. U prelomnoj fazi seta su Srpkinje stekle +4 (17:13)

Dobićemo novog šampiona, Turkinje rastužile Italiju za finale EP

Srbija je to održavala iako je rival pokušavao da se vrati. Prišle su Holanđanke na -2 (23:21). Sa dva vezana poena, izabranice Đovanija Gvidetija osvajaju prvi set i vode 1:0.

Srbija vrlo loše počinje drugi set i na startu gubi 3:0. Holandija je povela i sa +8 (10:2). Konačno su naše igračice prekinule crni niz bez poena i praktično poklonile drugi set rivalu.

Trudile su se samo da smanje razliku ali je ona bila i +10 (22:12) tim plusom je Holandija i završila drugi deo igre za 1:1.

Pala i Češka: Fantastične Srpkinje u polufinalu Evropskog prvenstva!

Srbija poenima otvara treći set 2:0. Ponovo su potom dozvolile naše dame rivalu da veže tri poena i povede. Odlepile su se Holanđanke na 4:2, ali je naša ekipa odmah uzvratila ne dozvolivši da bude serija kao u prošlom setu.

Rivalke su držale +2 nakon prvih 16 poena. Povele su sredinom seta sa 16:12. Naš tim je serijom 5:1 stigao do izjednačenja 17:17. Potom su produžile tu seriju i povele naše odbojkašice 19:17. To je u ključnom periodu bilo +4 (23:19) za naš tim.

Rival je do samog kraja bio u igri, ali naš tim vodi sa 2:1 posle vrlo iscrpljujućeg seta.

Holandija poenima otvara četvrti. Rivalke ponovo imaju prednost na početku (3:1). Naš tim je to brzo poništio za 3:3. Rival vraća +4 (8:4). Srbija uzvraća sa 3:0 za 8:7 i nastavila na juri prednost protivnika.

Uspele su u tome naše devojke izjednačivši na 11:11. I tu je Srbija popustila a rival poveo 16:12 kao i u trećem setu. Kasnije je naš tim stigao do potpunog preokreta 21:19. Rival je stigao na 22:21. Srbija je odbila taj napad za plasman u finale gde je u nedelju čeka Turska.

Najbolja u našem timu bila je Tijana Bošković sa 29 poena uz po 11 Lozo i Buše.

Kod Holanđanki Dalderop je imala 14 a Plak poen manje.

Finale je na programu u nedelju a za bronzu će Holandija i Italija ukrstiti koplja.

UZBUNA U CRNO-BELOM TABORU: Hitan sastanak u Partizanu!?

Nakon poraza od TSC-a 2:1 u 32. kolu Superlige Srbije sastaće se Upravni odbor FK Partizan, javlja MaxBet Sport.  Kako javlja...