KORAK BLIŽE LŠ: Ubedljiva Zvezda, pala Barselona!

Vaterpolisti Crvene zvezde uspešno su počeli kvalifikacije za Ligu šampiona. Oni su danas savladali Barselonu 14:9 u prvom kolu A kvalifikacione grupe u Hanoveru.

Po četvrtinama (5:3, 3:2, 5:1, )

Crveno beli su bili odlični nakon prvog poluvremena. Imali su +3.

Zvezda angažovala prvo veliko pojačanje za Ligu šampiona!

U prvoj četvrtini su bili vrlo efikasni i dobili je 5:3. Potom su prednost održali tokom drugog perioda.

Sa po dva gola su se u strelce upisali  Marković, Subotić, Vasić i Vukićević. Upravo je Marković pogodio za ovu prednost nakon igrača više.

Draško Gogov u istoj situaciji na početku 3/4 postiže gol za 9:5. Subotić povećava na 10:5. Prat je u trećem periodu postigao prvi gol za Barselonetu. Crveno beli su nastavili da rešetaju i u ovoj četvrtini postigli su 5 golova za maksimalnih 13:6.

Barseloneta je u četvrtoj deonici smanjila na 13:7. Posle oko 5 minuta bez gola pogađa Marko Radović. Barseloni je ovo bila jedina četvrtina koju je dobila.

Najbolji kod pobednika bio je Gavril Subotić sa 4 gola. U timu Barselone Sesen i Ferer dali su po dva gola.

Zvezda sutra igra od 11 sati protiv Apolon Smirnisa a uveče od 19 sa domaćinom Hanoverom.

Žakelj izneo očekivanja pred Partizan!

Košarkaši Budućnosti u utorak gostuju Partizanu u Beogradskoj areni u okviru prvog meča polufinala AdmiralBet ABA lige.  Trener podgoričke ekipe Andrej...