BUNDESLIGA: Rapsodija Bajerna, minimalci Lajpciga i Dortmunda (VIDEO)

Danas su se igrali susreti petog kola Bundeslige. Bajern je na svom terenu bio ubedljiv protiv Bohuma sa 7:0.

Bavarci su poveli u 5. minutu meča. Pogodio je za 1:0 Čupo Moting. Potom su uvećali prednost.

U 13. minutu povisio je Hari Kejn. Na isteku 30 minuta igre bilo je 3:0 za ekipu Tomasa Tuhela.

Pogodio je i defanzivac Matijas De Liht u 29. minutu. Zatim je Liroj sane postigao gol za 4:0 u 39. minutu. U drugom poluvremenu je Kejn iz penala u 53. minutu postigao peti gol.

Od tada se do 82. minuta čekalo kada na 6:0 u 82. minutu daje gol Matis Tel. Nakon njega, Kejn kompletira het trik u nadoknadi za 7:0.

U ostalim mečevima Borusija Dortmund je pobedila sa 1:0 Volfsburg.

Milioneri su se mučili sve do 69. minuta. Tada je za 1:0 pogodio Marko Rojs. To je bio i konačan rezultat meča.

Zvezdin rival iz Lige šampiona pobedio je isto 1:0 ekipu Menhengladbaha.

Lajpcig je stigao do vođstva. Međutim, tek posle 75. minuta igre kada je pogodio Timo Verner.

To je bio konačan ishod susreta. Od ostalih mečeva u 15:30 Augzburg je sa 2:1 na svom terenu pobedio Majnc. Hofenhajm je sa 2:0 pobedio Union u Berlinu.

Prvi odlazak: Defanzivac napušta Čelsi

Štoper Čelsija Tijaho Silva napustiće taj klub na kraju ove sezone. Brazilcu u junu ističe ugovor sa londonskim klubom, ali...