BUNDESLIGA: Drže se na vrhu, Borusija ubedljiva sa desetoricom (VIDEO)

Na otvaranju šestog kola Bundeslige fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Hofenhajm 3:1 u gostima.

Milioneri su od početka nametnuli ritam. To im se isplatilo i poveli su u 18. minutu. Strelac je bio novajlija iz Verdera Niklas Filkrug.

Domaćini su vrlo brzo izjednačili. Andrej Kramarić poravnava u 24. minutu iz penala. Tim iz Dortmunda vodio je na poluvremenu. Rojs je u nadoknadi pogodio za 2:1. Nakon ubacivanja Branta sa desnog boka, ponovo je pogrešila odbrana kao i kod prvog gola.

Borusija je u 71. minutu ostala bez isključenog Ramija Bensebainija. To im nije smetalo da u nadoknadi potvrde trijumf. Upisao se norveški internacionalac Rajerson.

Oni su sada prvi na tabeli ispred Bajerna i Bajera koji tek treba da igraju. Hofenhajm je šestoplasirani.

NAKON SUKOBA SA VLAHOVIĆEM: Aleri dobija otkaz, poznat novi trener Juventusa!

Nakon što je Dušan Vlahović izrevoltiran izmenom napravio scenu na meču protiv Milana, o tome čitajte OVDE, Juventus je...