Đirona trijumfovala i popela se na vrh tabele

U okviru 9. kola španske La lige Đirona je u gostima savladala Kadiz rezultatom 1:0.

Kadiz je od 13. minuta, posle konsultovanja VAR-a igrao sa igračem manje. Darvin je dobio crveni karton zbog prekršaja koji je napravio.

Đirona je u nastavku bila očekivano agresivnija, imala devet šuteva, doduše nijedan nije išao u okvir gola, dok je Kadiz od tri jedan poslao ka golu gostiju, ali bez uspeha.

Po povratku na teren slična igra se nastavila, a Đirona je stigla do vodstva u 59. minutu. Garsija je primio loptu i prošao odbranu domaćih, te precizno poslao loptu u donji desni ugao.

Do kraja meča rezultat je sostao nepromenjen.

Posle ovog meča, Đirona je prva, ukoliko Real i Barselone pobede, a ukoliko ne stignu do bodova Đirona će kao prva i završiti ovo deveto kolo La lige. Kadiz je na deobi 11. mesta.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...