POBEĐEN BRANILAC TITULE: Barać poslao poruku posle Partizana

Košarkaši Mege savladali su juče Partizan sa 88:86 u neizvesnom duelu 4. kola ABA lige.

Domaćini tog meča su u hali “Ranko Žeravica” imali u većem delu susreta dvocifreni plus. Dozvolili su rivalu da priđe a potom je Mega postigla koš u poslednjoj sekundi.

Tako su vezali dva trijumfa nakon početnih poraza. Nakon meča oglasio se i njihov trener Marko Barać:

Prvo želim da čestitam mojim igračima na sjajno obavljenom poslu. Pripremili su se jako dobro, ušli su u meč sa mnogo koncentracije i još više energije. Defanzivno su odlično ispunjavali svoje zadatke i rezultat takve igre je bio da smo takvu napadačku ekipu kao što je Partizan u prvom poluvremenu sveli na samo 29 poena. Insistirao sam kod igrača da bez obzira u kom smeru da ode utakmica, ako se desi i veća razlika za bilo koji od timova, da se drži fokus 40 minuta, jer smo se nadali da će ovo da bude utakmica na jednu, dve lopte, kao što je i bila. Na kraju, se to i desilo. Vratilo nam se za neke malere iz prva dva kola. Mislim da smo to svojim trudom i hrabrošću zaslužili. Nastavljamo da radimo dalje, mi smo veoma dobro trenirali pred ovu utakmicu što mi uliva optimizam da ćemo nastaviti sa dobrim igrama. Partizanu bih poželeo mnogo sreće u narednim utakmicama, rekao je on na konferenciji za medije.

Mega nakon ovog susreta u 5. kolu gostuje ekipi Budućnosti.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...