SOSIJEDAD BOLJI OD SEVILJE: Dmitrović autogolom doneo prednost, Sadik “torpedom” obezbedio pobedu! (VIDEO)

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su na svom terenu Sevilju sa 2-1, u 14. kolu španske La lige.

Sosijedad je veoma rano postigao oba gola i vodio na poluvremenu sa 2-0.

Već u trećem minutu nesrećno je autogolom prednost domaćinu doneo bivši srpski reprezentativac Marko Dmitrović.

Prednost je u 22. minutu duplirao bivši fudbaler Partizana Umar Sadik pogotkom koji će verovatno ući i u konkurenciju za gol sezone u ovom takmičenju.

Nigerijac se oslobodio čuvara i sa 30 metara raspalio iz teške pozicije, ali je srpski golman ostao nemoćan.

Zaostatak je smanjio En Nesiri golom glavom u 60. minutu posle centaršuta Pedrose sa leve strane, ali je sve bilo jasno posle dva direktna crvena kartona u 88. minutu, pokazana najiskusnijima, Hesusu Navasu i Serhio Ramosu, koji je nepropisno klizećim startom zaustavio protivničkog igrača na ivici šesnaesterca. Nakon VAR provere umesto žutog, pokazan mu je crveni karton.

Sosijedad je sada na 5. mestu tabele sa 25 osvojenih bodova, dok je Sevilja nastavila lošu sezonu i sa samo 12 bodova zauzima tek 15. poziciju u La ligi.

NBA: Dončić predvodio Dalas do vođstva u seriji, Vestbruk isključen

Košarkaši Dalasa su slavili u trećem meču u seriji protiv Klipersa 101:90 i došli do vostva 2:1 u seriji. Bio...