NBA LIGA: Poraz i dvocifreni Bogdan, Detroit blizu negativnog rekorda, Micić i Bobi bez minuta (VIDEO)

Sinoć je osim susreta Šarlot – Denver odigrano još 10 utakmica u NBA ligi.

Atlanta je poražena na gostovanju Memfisu 125:119. Hoksi su od drugog poluvremena izgubili vođstvo.

Onda je ekipa Grizlija u četvrtoj deonici definitivno prelomila susret. Predvodio ih je Dezmond Bejn sa 32 poena. U timu Hoksa 30 je imao Tre Jang. Bogdan Bogdanović je ubacio 16 koševa.

Hjuston je u neizvesnom susretu pobedio Nju Orleans 106:104.

Utamica nije imala preterano jak tempo. Ekipe su imale minimalnu prednost i smenjivale se.

Na kraju je zablistao Alperen Šengun koji je u poslednjih 5 minuta ubacio 13 od ukupno 37 poena. Boban Marjanović nije dobio priliku.

Ekipu Pelikansa predvodio je Zion Vilijamson sa 28 koševa.

Detroit se približio negativnom rekordu NBA lige porazom od Bruklina 126:115. Sada su na 26 izgubljenih utakmica u nizu.

Malo su vodili početkom utakmice, a onda domaćini preuzeli i uvećavali prednost. Mikal Bridžis ih je vodio sa 29 poena. U timu Pistonsa Džejden Ajvi ubacio je 23 koša.

Oklahoma je izgubila od LA Lejkersa na svom terenu 129:120.

Meč je u prvom delu bio ravnopravan. Sa krajem druge i početkom narednog poluvremena, Lejkersi stižu do prednosti koju potom zadržavaju.

Lebron Džejms imao je 40 poena naspram 34 Šaj Gildžuz Aleksandera. Vasilije Micić nije dobio priliku.