UPISALI POBEDU: Siti siguran u Liverpulu (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su kao gosti Everton 3:1 u 19. kolu Premijer lige. Bilo im je dovoljno jedno poluvreme.

Siti je poslovično od starta dominirao sa posedom. Šutirali su devet puta ka golu. Od dva udarca Karamela, jedan je završio iza leđa Edersona.

Everton je vodio 1:0 od 29. minuta golom Herisona.

Everton je izdržao atake gostiju do poluvremena koji su imali 12:4 u šutevima i skoro 75 odsto držali loptu u nogama.

Fil Foden je u 53. minutu izjednačio na 1:1. Iz daljine je pogodio bliži ugao Pikfordovog gola. Hulijan Alvarez je u 64. minutu iz penala Sitiju doneo potpuni preokret.

Do kraja su izabranici Pepa Gvardiole postigli i treći gol. Bernardo Silva je bio strelac za 3:1 u 87. minutu. Pomogao mu je i sklon kiksevima golman Pikford.

Siti sad ima pet bodova manje od lidera Liverpula. Ispred njih su još Arsenal i Aston Vila. Posle oduzimanja bodova, Everton je sada na bod iznad opasne zone.

VOJVODINA – ZVEZDA, SASTAVI: Milojević sa dve mlade uzdanice od starta

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju danas od 17.30 Vojvodini u 32. kolu, odnosno 2. kolu plejof faze Superlige. Zvezda je...