ABA LIGA: Borac se vraćao od -19, Mega nosi pobedu iz Čačka!

Košarkaši Mege savladali su Borac 94:78 u meču 15. kola ABA lige. Imali su jedan loš period, koji su uspeli da prebrode i upišu osmi trijumf u sezoni, a treći vezani.

Tokom prve četvrtine je Mega vodila. U finišu su stigli na +9 izabranici Marka Baraća. Pogotovu je bilo interesantno kada su za 5 sekundi postigli isto toliko poena.

Gosti iz Beograda su i početkom druge nastavili seriju za maksimalnih +16 (21:37). Uspeo je Borac da se vrati tokom drugog perioda u potpunosti u meč stigavši -19 sa početka. I to u dve serije 11:0 i 7:0 uz poene Meginog Filipa Jovića između.

Mega je na poluvremenu imala +5 (43:38).

U trećoj četvrtini su gosti bolje krenuli i vratili tokom nje dvocifreni plus. Sa +9 (59:68) je Mega ušla u poslednji period igre. Tokom njega su održavali dvocifreni plus, ne dozvolivši ponovo seriju kao tokom prve deonice.

Najbolji kod pobednika bio je Jelavić sa 22 poena. Uroš Plavšić dodao je 16 koševa.

U timu Borca prednjačio je Ronaldo Segu sa 17 koševa. Po 11 imali su Birts, Tomašević i Frenklin.

Borac nakon ovog meča gostuje lideru Crvenoj zvezdi Meridianbet. Mega je u drugom srpskom okršaju domaćin FMP-u.

Veliki derbi bez Srba!

Srpski golman Marko Dmitrović neće biti u sastavu Sevilje za večerašnji gradski derbi protiv Real Betisa, koji se igra...