Alkaraz se mučio pa rutinski savladao Gaskea!

Španski teniser Karlos Alakaraz plasirao se u drugo kolo Australijan opena. On je savladao Francuza Rišara Gaskea rezultatom 3:0 u setovima 7:6 (5), 6:1, 6:2, posle dva časa i 24 minuta igre.

Gaske je u prvom setu pružio žestok otpor velikom favoritu. Gledali smo sjajan tenis, a Alkaraz je bio za nijansu bolji. Nije bilo brejka, Španac je u taj-brejku bio u problemu, ali ga je dobio sa 7:5 i poveo 1:0.

Drugi set doneo je očekivani pad u igri Gaskea, koji ima 37 godina. Alkaraz je pojačao i “protutnjao” kroz ovaj deo igre. Bilo je 6:1.

Identičan scenario viđen je i u trećem setu. Drugi favorit turnira je još više ubrzao, Gaske nije imao snage da to prati i sve je veoma brzo bilo gotovo. U narednom kolu Španac će igrati protiv Lorenca Sonega koji je posle četiri seta bio bolji od Dena Evansa.

NAKON GLAZERA: Poznata i Borjanova sudbina u Zvezdi?!

Danas se pojavila informacija da je prvi golman Crvene zevzde Omri Glazer blizu odlaska iz kluba i da je...