ZAKUVALO SE U GRUPI: Kraso neprimetan, velika pobeda Nigerijaca! (VIDEO)

Fudbaleri Nigerije savladali su Obalu Slonovače 1:0 u drugom kolu A grupe Kupa Afričkih nacija. Tako su dodatno učinili rasplet zanimljivim u poslednjem kolu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova. Domaćin šampionata imao je prednost u posedu lopte.

Ekipa Nigerije jeste imala veći broj šuteva od Obale Slonovače, ali nijedan u okvir. Imali su sreće jer iz tri ka njihovom golu su bili promašaji.

Nigerijce to nije obeshrabrilo. Poveli su u 55. minutu kada je Trast Ekong realizovao penal. Prethodio mu je prekršaj nad Osimenom.

Od tog momenta nije bilo promena rezultata, iako je Obala Slonovače imala inicijativu u finišu duela. Prvotimac Crvene zvezde Žan Filip Kraso imao je samo jedan šut tokom 84. minuta koliko je proveo na terenu.

Nigerija sada deli prvo mesto sa Ekvatorijalnom Gvinejom sa po 4 boda. Obala Slonovače ima tri a Gvineja Bisau je bez bodova.

Standings provided by Sofascore

Teško mu pao poraz: Majk Džejms u suzama (VIDEO)

Jednom od najboljih košarkaša Evrope, Majku Džejmsu teško je pao poraz od Fenerbahčea u četvrtfinalnoj seriji Evrolige. Majk je postigao...