ŠOK U MELBURNU: Ispala prva teniserka sveta

Najbolja teniserka sveta Iga Švjontek je završila takmičenje u Melburnu u šesnaestini finala iako je dobila prvi set protiv 19-godišnje Čehinje Linde Noskove – 1:2 (6:3, 3:6, 4:6).

Noskova je tako postala prva tinejdžerka još od 1999. godine i Ameli Morezmo, koja je na Australijan openu srušila u tom trenutku liderku WTA liste. Morezmo je tada savladala Lindsi Devenport.

Tačno 142 minuta trajala je vrlo izjednačena borba na Rod Lejver areni, a ključna je bila druga brejk lopta koju je Noskova iskoristila u sedmom gemu odlučujućeg seta. Čehinja je ispalila čak 10 as servisa i sa 35 vinera i 37 neiznuđenih grešaka trasirala sebi put među 16 najboljih.

Još jedan poraz Partizana: TSC bolji od crno-belih

U okviru 32.kola Superlige fudbaleri Partizana su na svom terenu izgubili od TSC-a rezultatom 1:2. Poluvreme u Humskoj završeno je...