ABA: Zadar deklasirao Cibonu u Zagrebu

Najavljivan kao hrvatski derbi, ali meč između Cibone i Zadra je lako pripao gostima 71:88.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i sa 20:11 su vodili posle prvih 10 minuta. Ali od tada na terenu je postojao samo jedan tim i već na poluvremenu Zadar je imao 4 poena viška.

U drugom su pokazali da su bolji tim i na kraju ubedljivo slavili.

Poslovično najefikasniji kod pobednika je bio Luka Božić sa 22 poena i 8 skokova uz indeks 31. Sjajan je bio i srpski košarkaš Arijan Lakić koji je postigao 14 poena uz 6 skokova i 8 asistencija. Drešnjak je bacio 14 poena, dok je Mazalin ubacio 15.

Kod Cibone najefikasniji je bio srpski košarkaš Aleksandar Aranitović sa 15 poena.

Zadar sada ima skor 10-8, dok je Cibona na 6-12.

Vildoza: Srećan sam što se vraćam u Beograd

Bivši igrač Crvene zvezde, Luka Vildoza trenutno nastupa za grlki Panatainaikos, ali ga samo lepa sećanja vezuju za crveno-beli...