SRPSKO VEČE U NBA: Svi pobedili, Bogdan najefikasniji, jedino Jović bez minuta (VIDEO)

Osim duela Denvera i Portlanda, tokom noći su se u NBA ligi igralo još duela.

Atlanta je sa 129:120 pobedila Finiks. Hoksi su uglavnom vodili.

Finiks nešto malo tokom treće deonice. Na kraju Atlanta duel mirno privela kraju.

Tre Jang imao je 32 poena i 15 asistencija. Bogdan Bogdanović dodao je 23 koša i 4 trojke. U timu Sansa Durent je imao 35 koševa.

Hjuston je ubedljivo trijumfovao protiv Toronta Darka Rajakovića 135:106.

Pitanje pobednika se nije postavljalo od sredine prve četvrtine. Roketsi su samo uvećavali prednost i održali je.

Kem Vitmor predvodio ih je sa 25 koševa. Boban Marjanović dobio je priliku. Za 4. minuta igre imao je 6 poena i 4 skoka. Skoti Barns bio je najbolji u poraženom timu sa 28 poena.

Oklahoma je nastavila sa odličnim izdanjima. Nakon Denvera, pobedili su Šarlot 126:106.

Ekipa Hornetsa nijednom nije vodila tokom utakmice. Lider zapada samo uvećavao prednost. Oba srpska igrača u ekipi Tandera dobila su priliku.

Aleksej Pokuševski je krajem meča upisao 4 poena uz skok. Vasilije Micić je imao 2 koša i 4 asistencija. Po običaju najefikasniji bio je Šaj Gildžuz Aleksander sa 31 poenom. U timu Hornetsa Brendon Miler imao je 28 koševa.

Majami je na gostovanju pobedio Vašington 110:102.

Vizardsi su vodili u većem delu utakmice. Najveću prednost imali tokom druge četvrtine.

Majami od kraja treće preuzeo vođstvo i održao ga do kraja. Aktuelnog vicešampiona NBA lige predvodio je Džimi Batler sa 24 poena. Nikola Jović nije dobio priliku. Tim Vašingtona vodio je Kispert sa 26 poena.

Rezultati:

Detroit – Klipersi 125:136

Indijana – Sakramento 122:133

Memfis – Golden Stejt 101:121

Minesota – Orlando 106:108

San Antonio – Nju Orleans 113:114

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...