ZAKAZALI DERBI: Krasou minuti u nadoknadi, majstorija Alera za finale! (VIDEO)

Fudbaleri Obale Slonovače igraće za titulu prvaka Afrike pred svojim navijačima. Večeras su savladali DR Kongo sa 1:0 u drugom susretu polufinala Kupa Afričkih Nacija. Nije bilo lako, ali je presudio pogodak napadača Borusije Dortmund.

Kongo je postigao gol na isteku 10. minuta. Taj pogodak Bakambua poništen je zbog prethodnog faula.

Slonovi su najbolju priliku potom imali u 18. minutu. Adingra je šutirao pored stative.

Do poluvremena su se ređale šanse na obe strane. Jednu je propustio Visa a potom Aler i Kesi na drugoj strani.

Obala Slonovače stigla je do vođstva. U 65. minutu pogodila je prva zvezda tima Sebastijan Aler. Zahvatio je loptu koja je odskočila i prevarila čuvara mreže protivnika.

To će se ispostaviti kao pobedonosni gol. Oni su do sada osvajali dva trofeja KAN. Igraće u finalu sa Nigerijom Nigerijci igraju za 4 titulu u Africi. Nigerijci su u grupi slavili protiv njih sa 1:0.

Piksi upisao i ovog igrača na širi spisak za Euro!?

Fudbalski savez Srbije poslao je UEFI širi spisak igrača na koje računa za Evropsko prvenstvo. Prema informacijama Mozzartsporta, selektor Srbije Dragan Stojković i...