PREPELIČ I BLAŽIČ NEZADRŽIVI: Pobeda Slovenaca, Zvezdin centar dvocifren

Košarkaši Slovenije, ostvarili su prvi trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2025. godine. Na svom parketu slavili su protiv Ukrajine sa 87:73.

Prvo poluvreme bilo je veoma izjednačeno. Rival je uspevao da parira nakon 20 minuta.

U trećem periodu su izabranici Aleksandra Sekulića stekli i dvocifren plus. Protivnik je od tada pokušavao i pretio.

Slovenci uvek imali odgovor i krajem 4/4 vratili dvocifren višak za miran kraj utakmice. Predvodio ih je raspucani Klemen Prepelič sa 30 poena, dok je Blažič dodao 18 koševa. Centar Crvene zvezde Majk Tobi zabeležio je 11 poena i 9 skokova.

U timu Ukrajine Kovliar je imao 23 koša, a Bobrov 17 poena.