FA kup: Haland dao pet golova, De Brujne namestio četiri (VIDEO)

U osmini finala FA kupa, fudbaleri Mančester sitija su slavili u Lutonu rezultatom 6:2.

Apsolutni junak utakmice je Erling Haland, koji je za manje od sat vremena uspeo da postigne čak pet golova.

Prva četiri na meču mu je “namestio” Kevin de Brujne, a onda je tu statistiku “pokvario” Bernardo Silva asistencijom za peti pogodak Norvežanina. Naime, već u trećem minutu De Brujne je poslao povratni pas na peterac, a tamo je na pravom mestu bio Haland za 0:1.

U 18. minutu De Brujne je opet poslao pas, a Haland pobegao i pogodio za 0:2.

U nastavku su Haland i De Brujne upisali zajednički het-trik. De Brujne JE poslao sjajan pas u prostor, Haland je pobegao i pogodio preko golmana Tima Krula za 0:3.

U 45. minutu Ros Barkli je odložio loptu do Klarka, koji se namestio i sa skoro 30 metara pogodio same rašlje – 1:3.

Isti igrači bili su akteri i drugog gola Lutona. Golman Ortega je pogrešio, usledio je brz napad, Barkli je proigrao Klarka za 2:3.

Međutim, nada je trajala svega tri minuta. Voker je poslao fenomenalnu loptu, De Brujne pobegao i po četvrti put proigrao Halanda za 2:4. Bernardo Silva je u 58. minutu asistirao Halandu za nedostižnih 2:5.

Tačku na meč je stavio Mateo Kovačić, koji je u 73. minutu postigao pogodak sa 20 metara za konačnih 2:6

Spektakl u Njemačkoj se bliži – sa Meridianom do EURA!

Istorijsko ljeto se bliži! Kulminacija istog biće Olimpijske igre u Parizu, a prije Igara očekuje nas Evropsko prvenstvo u...