POBEDOM U DRUGU FAZU: Novi Beograd siguran protiv Hrvata

Vaterpolo tim Novog Beograda pobedio je u prvoj utakmici Top 8 faze Lige šampiona.

Savladali su u A grupi Jadran iz Splita 15:11. Već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika.

Nakon dve četvrtine su imali 8:2. Potom je Jadran uspeo da se konsoliduje golgeterski, ali nedovoljno za preokret. Iako su u timu imali reprezentativce Hrvatske koji su na minulom SP osvojili zlato.

Tim Živka Gocića predvodio je Alvaro Granados sa šest golova. Trojica igrača su dala po dva gola. Harkov je dao tri gola kao najefikasniji igrač Jadrana. U ovoj grupi, aktuelni šampion Evrope Pro Reko pobedio je Marsej 15:8, kome Novi Beograd gostuje u sledećem kolu.