JOŠ JEDAN KORAK: Bugarke arhivirane, Srbija u poslednjem kolu za rasplet

Rukometašice Srbije savladale su Bugarsku 35:17 (19:6) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Nijednog trenutka se nisu brinule za prednost i prebrinule brige pred ključan meč.

Srpkinje su duel počele maestralno. Nakon 13 minuta igre, bilo je 13:0 za izabranice Uroša Bregara. Bugarke su od tada uspele da postignu šest golova. Ali je naš tim održavao prednost. Prvi deo igre su naše reprezentativke završile sa 5:0 i ukupno +13. Rival je ostao na šest postignutih pogodaka.

Naš tim je drugi deo otvorio sa dva gola. Bugarke realizovale potom sedmerac.

U srpskom timu je bila najefkasnija Aleksandra Stamenić sa 7 golova uz gol manje Sanje Radosavljević. Kod Bugarki Genčeva je upisala sedam golova.

Srbija za četiri dana igra veoma važan duel na kraju kvalifikacija sa Turskom. Taj meč je na programu od 18 časova u Zrenjaninu.

ATP MADRID: Nadal u svom stilu, posle tri sata, u osmini finala

Španski teniser Rafael Nadal savladao je Pedra Kaćina u trećem kolu mastersa u Madridu posle tri seta 6:1, 6:7,...