Barsa i Real slavili minimalcima pred El Klasiko uz efektne golove (VIDEO)

Za nedelju dana očekuje nas El Klasiko, u kom će fudbaleri Barselone imati poslednju šasnu da se umešaju u trku za titulu sa najvećim rivalom.

Uvertira za najvažniju utakmicu španskog fudbala bile su minimalne večerašnje pobede (1-0) oba tima u ovom kolu.

Real Madrid je na gostovanju slavio protiv Majorke, za koju su nastupila trojica srpskih fudbalera.

Odlučujući gol postigao je Aurelien Čuanmeni u 48. minutu, kada je šutem sa preko 25 metara jedini put savladan Slobodan Rajković.

Pored srpskog golmana, u startnoj postavi domaćina bio je i Matija Nastasić, dok je Nemanja Radonjić ušao u igru u 78. minutu.

Barselona je takođe u gostima savladala Kadiz, a jedini gol na ovom duelu nije bio ništa manje atraktivan od onog postignutog na Palma de Majorci.

Postigao ga je Žoao feliks makazicama u 37. minutu, koje je zahvatio između dva protivnička igrača nakon što je lopta, posle izvedenog kornera i prebačene lopte, dospela do druge stative, gde se nalazio portugalski reprezentativac.

Kraljevski klub je lider na tabeli sa 78 bodova, osam više od drugoplasirane Barselone.

KLOP NIJE JEDINI ODLAZAK: Bajern naciljao zvezdu Liverpula!?

Fudbaleri minhenskog Bajerna remizirali su sa Realom u prvom meču polufinala Lige šampiona. Bavarci su u prvenstvu ostali bez titule...