PL: Aston Vila “čuva” mesto u Ligi šampiona, Everton dobio važnu bitku za opstanak, debakl Čekićara (VIDEO)

Završene su tri utakmice današnjeg programa 34. kola engleske Premijer lige. Važne pobede su zabeležili Aston Vila i Everton, a uspešan je bio i Kristal Palas.

Aston Vila je na svom Vila Parku sa 3-1 savladala Bornmut, pa tako na sigurnom “odstojanju” drži Totenhem kada je reč o mestu koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone, sa 6 bodova ali i dve utakmice više od Pevaca.

Dominik Solanke doneo je prednost gostima sa penala u 31. minutu, ali je Morgan Rodžer izjendačio na 1-1 u zaustavnom vremenu prvog dela, tako nagovestivši dešavanja nakon povratka na teren.

Musa Dijabi je doneo preokret u 57. minutu, dok je konačan rezultat postavio Leon Bejli u 78. minutu.

Everton je zabeležio važnu pobedu u borbi za opsatanak na Gudisonu. Savladan je direktni konkurent Notingem Forest sa 2-0.

Sada su Karamele na 16. mestu sa 30 bodova, 4 više od današnjeg riuvala koji je mesto iza.

Na poluvremenu je domaćin vodio golom iskusnog Idisa Gaja u 29. minutu, dok je konačan rezultat postavio Dvajt Meknil u 76. minutu.

Kristal Palas je na svom terenu došao do ubedljive pobede nad Vest Hemom, kojeg je savladao sa 5-2.

Posebno je efikasno bilo prvo poluvreme. Mišel Olise je već u 7. minutu doneo prednost domaćinu, da bi Eze u 16. povisio na 2-0. Već četiri minuta kasnije Emerson je postigao autogol, a u 31. minutu Mateta povisio na 4-0.

Kakvu-takvu nadu Čekićarima doneo je Majkl Antonio u 40. minutu, pa se na poluvreme otišlo sa vođstvom Palasa 4-1.

Mateta je gotovo sve dileme otklonio svojim drugim pogotkom u 64. minutu, za prednost od 5-1, da bi konačan rezultat autogolom postavio Tajrik Mičel u zaustavnom vremenu, tako “uzvrativši” za poklon Emersona, ali to više nije bilo toliko bitno.

Vest Hem je osmi na tabeli sa 48 bodova, dok je Kristal Palas na 14. poziciji sa 36 bodova.