NAKON USPEŠNIH KVALIFIKACIJA: Međedović u drugom kolu Madrida!

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u narednu rundu mastersa u Madridu.

Posle velike borbe i skoro dva i po sata slavio je u duelu kvalifikanata protiv Amerikanca Aleksandra Kovačevića sa 2:1. Po setovima 4:6, 7:5, 6:4.

U prvih sedam gemova, jedino je naš teniser imao brejk loptu koju nije iskoristio. Bolje rangirani Amerikanac je to kasnije iskoristio. Napravio je brejk i poveo sa 1:0.

I drugi set je bio igra nerava. Međedović propustio jednu brejk loptu. Nastavila su oba igrača sa dobrom i sigurnom igrom. Onda je usledio dramatičan 12 gem. Međedović je iskoristio petu brejk a ujedno i set loptu za 1:1.

U odlučujućem setu, prvi je u petom gemu zapretio Kovačević, ali je Međedović anulirao dve brejk lopte rivala. U kasnijoj fazi seta se igralo izjednačeno, a Hamad brejkom u odlučujućem desetom gemu upisao ogroman trijumf.

Protivnik u borbi za treće kolo mu je Čeh Jiri Lehečka postavljen za 30 nosioca na turniru.

PL: Liverpul pregazio Totehnem

U poslednjem meču nedeljnog programa Premijer lige, Liverpul je na Enfildu pobedio Totenhem 4:2. Odličan nastup ekipe Jirgena Klopa je...