Real Madrid pobedio, pa mu Đirona donela titulu! (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida osvojili su 36. titulu šampiona Španije.

To je jasno nakon pobede Kraljevskog kluba nad Kadizom i poraza Barselone od Đirone.

Real je na Santjago Bernabeu savladao Kadiz sa ubedljivih 3-0.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Brahim Dijaz u 51, Džud Belingem u 68. i Hoselu u trećem minutu nadoknade.

Međutim, glavno slavlje u Madridu započelo je nešto kasnije, pošto je Đirona na svom terenu savladala Barselonu sa 4-2 i tako donela titulu timu Karla Anćelotija.

Ujedno je najveći hit ove sezone u evrospkom fudbalu pretekao i današnjeg rivala na drugom mestu tabele i sada ima bod više.

Barselona je povela golom Kristensena već u 3. minutu, ali je ekspresno izjednačio na drugoj strani Artem Dovbik. Ipak, Levandovski je sa penala povratio prednost Kataloncima u zaustavnom vremenu prvog dela.

Tada je verovatno retko ko očekivao da će u drugom poluvremenu tim Ćavija Ernandeza doživeti potpuni debakl.

Blickrigom je Đirona, posle pogodaka Portua i Gutijereza za samo dva minuta preokrenula rezultat i vodila sa 3-2 u 67. minutu utakmice.

Portu je potom svojim drugim golom u 74. minutu povisio na 4-2 i tako postavio konačan rezultat.

Stotinak kršenja pravila, Siti plaća astronomsku cenu da se “izvuče”?

Fudbaleri Mančester Sitija nalaze se pred osvajanjem 10 titule prvaka Engleske. Imaju dva boda više od Arsenala i u...