Barselona je minulu sezonu u Evroligi završila nadomak fajnal fora, izgubivši majstoricu protiv Monaka.
Tada je kapiten Kevin Panter promašio šut za pobedu. Katalonci su odmah ispali od Tenerifa u prvoj rundi Kupa Kralja. Do kraja sezone im ostaje plej-of ACB lige.
Kao moguće pojačanje u unutrašnjoj liniji, govori se o ponudi Toku Šengeliji za trogodišnji ugovor.
Španski mediji pišu da Barselona hoće i Čimu Monekea iz Baskonje. Planiraju ga kao zamenu za Jusufu Fala, piše Solobasket. Naime, kako stoji u njihovoj analizi, Moneke se uklapa u tip centara koji neće biti deo masovnog prelaska u NBA ligu. Tako da je Moneke za Barselonu prvi pik na poziciji pet, navode Španci.
Moneke je ove sezone imao brojke od 14 poena u Evroligi, 6.1 skok i 2.3 asistencije. Slične brojke su mu bile i u šampionatu Španije.